PL/EN

Oferujemy serwis do i z każdego portu lotniczego świata a poprzez partnerów sieciowych także do i z każdej lokalizacji w dowolnym kraju. Optymalnie dobieramy partnerów i przewoźników lotniczych tak by zapewnić oczekiwany standard usługi spedycji lotniczej. Cargo może być nadane:

- w standardzie ekspresowym - transport: bezpośredni z ominięciem lotnisk routingowych, z możliwie najkrótszym czasem doręczenia, niekonsolidowany, na pojedynczym liście lotniczym

- w standardzie ekonomicznym – transport: skonsolidowany, z dłuższym czasem tranzytu i z wykorzystaniem portów pośrednich ale z niższą ceną za przewóz cargo

- w standardzie optymalnym - transport: na pojedynczym, niekonsolidowanym liście lotniczym z wykorzystaniem optymalnych połączeń i portów routingowych, z krótkim czasem dostawy i dobrym kosztem przewozu

- czarterem linii lotniczej - transport towarów dedykowanym samolotem, z pełną obsługą, dokumentacją i wymaganymi zezwoleniami na czas transportu.

W przewozach lotniczych do obliczenia wagi objętościowej przesyłek stosuje się ujednolicony wzór:

W taryfach i ofertach cargo stawka za przewóz i dodatki (paliwowy, handlingowy) wyrażana jest w PLN lub USD lub EUR w wysokości właściwej dla linii, lotniska i lokalnego agenta.

Pracujemy z większością linii obecnych w Polsce oraz z liniami, których w Polsce nie ma ale do/od których dowozimy przesyłki z portów w Pradze i Frankfurcie w systemie R.F.S. (Road Feeder Service). Dla cargo o znacznej wartości lub dla zabezpieczenia akredytywy proponujemy ubezpieczenie cargo typu All Risks zgodne z Londyńskimi Klauzulami Instytutowymi – program przygotowany przez Generali TU SA z maksymalną sumą ubezpieczenia na jednym środku transportu 700 000 euro.

Każdą przesyłkę monitorujemy on – line w systemie linii, przekazując na bieżąco aktualną informację o przebiegu zlecenia i oczekiwanym czasie dostawy (ETA).

Ryszard Puchalski

email: r.puchalski@enterlog.pl

mobile: (+48) 506 131 764

fax: (+48) 22 759 36 07